Jacek Bartosiak i Konrad Muzyka rozmawiają o wojsku rosyjskim.

Strategy&Future

48K wyświetleń53

  Jacek Bartosiak i Konrad Muzyka rozmawiają o wojsku rosyjskim i o tym,
  jak wyglądałaby przyszła wojna Rosji z Polską.
  Więcej na:
  bit.ly/Strategy_Future
  Zapraszamy do śledzenia naszych profili:
  Twitter
  bit.ly/3438Br7
  Instagram
  bit.ly/33WnVWq
  Facebook
  bit.ly/2PjHc07

  Opublikowany 7 dni temu

  Komentarze

  1. Bit

   Marzącym o zwycięstwie nad Rosją polecam zobaczyć ostatni nasz sukces. plshows.info/from/dmaZitqZqtxo06c/wideo.html

  2. Paweł Makówka

   Pan Bartosiak z uporem próbuje wydobyć stwierdzenie, że Rosjanie nie są wcale tacy silni, ale z każdą minutą opowieści pana Muzyki rośnie wrażenie dysproporcji sił między nimi, a naszym nadwiślańskim państwem z kartonu.

  3. Ewelinka titi

   Niemoge sie doczekac zeby zobaczyc pana bartosiaka z szabelka jak prze na Rosje !!!nie dajcie sie programowac!!!!

  4. paprica korps

   A na czyje polecenie karyple gryzły Rosję po kostkach?

  5. MrBBBLADY

   MI KR OF OM !!!!!

  6. Martin Inclam

   Mlody czlowiek na pewno kompetentny. Raport z pewnoscia ok. Nimniej jednak nie slucha, nie rozumie pytan P.Bartosiaka. Przyklad: jakie dziury w swoich capabilities maja rosjanie ktore PL mogla by wykorzystac. Odpowiedz: cyber bo rosjanie sa w tym na prawde dobrzy. Rece opadaja. Mysle ze P.Bartosiak troche sie meczy probujac wyciagnac konkretne informacje od goscia wedlug konkretnego schematu rozmowy ktory wydaje mi sie interesujacy. Ale ogolnie bardzo OK.

  7. cortezza de Aguirre

   Dźwięk kiepski, szkoda, bo temat arcyciekawy.

  8. Marco Polo

   Сергею понравилось но купите хотя бы один микрофон и будете готовы

  9. Wieczornepogawedki

   Ja nie rozumiem tego jeczenia o dzwiek. Ja rozumiem doskonape o czym panowie mowia. Bez przesady wiec.

  10. M Z

   Nieszczęsne określenie Antoniego "sztuka wojenna" zdaje się, że weszło do powszechnego użycia. Ja bym sobie życzył, żeby mniej było emocji i postrzegania tej dziedziny jako sztuki, a więcej analiz, zbierania faktów i myślenia strategicznego. Nie wiem czy to możliwe w ramach polskiej mentalności (myślenia szabelką).

  11. Tajniak Pospolity

   Zanim posiądziemy zdolności rakietowe czy kosmiczne może warto by pozyskać przyzwoity mikrofon. Nawet z półki może być.

  12. pawel Lapinski

   Nie da sie sluchac nie przez mikrofon tylko dlatego ze nie maja nic madrego do powiedzenia.

  13. Marek Nowacki

   36:30 - jak to nie ma kraju w Europie, który jest w stanie szybko przenieść znaczące siły na kierunek Polski i Bałtycki. Jest- Rosja :)

   1. Damian Lis

    🤗

  14. Grzegorz Bakuliński

   Podobno Władimir Władimirowicz Putin ogłosił nowy program bardzo socjalnego dla rosyjskich weteranów i kombatantów "Wczasy pod Bukiem". Uczestnicy są proszeni o zabranie cieplejszego zielonego stroju, ponieważ mogą wystąpić grad i huragan.

  15. W S

   Co ten ciul opowiada ?

  16. W S

   Won dziadu , sztuczny specjalisto ktory dezinformuje ludzi

  17. chester walasek

   Panie Jacku problem nie w tym ze Rosjanie maja po 100 czy 1000 metrow tylko w tym ze Polska ma 10 centymetrow

  18. Oskar S

   czyli wsytarczy wiecej wydawac na wojsko, pytanie tylko dlaczego nasi politycy zarowno z sld jak i po jak i pis nie chca tego zrobic?

  19. Polak Mały

   Wojsko rosyjskie przemaszeruje przez Polskę i nawet nie zauważy, że ma pod butami rozciapkaną potiomkinowską polską armię. Upadek na dno.

  20. Zyb Xax

   Pytanie do Panów a co z paktem Ribentrop - Mołotow bis? Czyli o układ Kholl-Gorbaczow?

  21. Maciej Nowacki

   JR, zapomnij o Maciarewiczu. We can.

  22. Hgwdfugf Sfsf

   Bartkowiak weź się do roboty obiboku

  23. Aemaeth

   Mam takie wrażenie, że gość nie odpowiedział na ani jedno pytanie, aż do części Q&A.

  24. Aleks Order

   Czy jest Pan agentem wpływu?

  25. Pan Pies

   Miałem pieska, wabił się Reksio. Był już w leciwym wieku, schorowany z poważną operacją nogi - amputacja główki kości udowej. Pewnego dnia napadł na nas malutki ratlerek, młody pełen sił i ufny w obronę swojego pana. Czy wiecie ile trwała walka tych piesków? Może 2-3 sekundy. Gdyby nie odciągnął Reksia to ratlerek już baaaardzo dobrze widział światło w tunelu. Teraz słuchając tych panów mam przed oczami Rosję - mój Reksio i ratlerka - Polska. Jak myślicie, ile będzie trwała walka?

  26. Adam Korkowski

   Podrzegasz do wojny, jesteś człowieku uposledzony geopolitycznie 😅 Wy chłopcy albo nie macie pojęcia o geopolityce a tym bardziej wojsku rosyjskim albo działacie na zlecenie . Trzeba pokazac Polakom że Rosja jest słaba i że my Polacy jeżeli będziemy mieć okazję z rosja walczyć to żebyśmy nie mieli poczucia braku sensu w takiej walce i chętnie ruszyli i ginęli za interesy USA żeby mogli dalej bezpiecznie eksplatowac nasze polskie zloza np tytanu i inne złoża ktorych najwiecej jest w Polsce. Polska jest najbogatszym krajem w Europie ze wzgledu na złoża naturalne. Dlaczego o tym nie porozmawiacie? Macie zakaz ? 😉 Wielu uczonych o tym mówi ... A wy zajmujecie sie bzdurami .

  27. Andreas Stroz

   Witam Szanowni Panowie w Uniwersyteckiej Rozmowie...pragne jednakze przypomniec iz u nas w WP udziemy w piatek o 14:00 i wracym w poniedzialek do dalszych dzialan i jak wykazaly Izraelskie doswiadczenia ten nadchodzacy eventualnie konflikt zbrojny potrwa najwyzej kilkanascie dni ?? ...tylko jakich ???... prognozy stawiane przez was sa bowiem trafne ...tylko czy nasze sily sa jak w Szwecji rozsadnie zabezpieczone ???.... i przetrzymamy ten kilkanascie dni ???...

  28. Edi wandalita

   J.....C PODRZEGACZY WOJENNYCH SWO BARTOSIAK WON DO USRAELA

  29. Marcin Arkadiusz

   Jednak ..mikrofon robi różnice z audycji na audycje widzę ze jakość dźwięku prowadzącego jest krocie lepsza od uczestników . Pozdr P Jacku

  30. Tomek S

   No mowca to pan Kondrad nie jest

  31. mirekporaj

   Można Rosję ZAESEMESOWAĆ o k..wa nie wytrzymam 🤣🤣🤣

   1. Damian Lis

    To nie chodzi o same smsy a o ich treść

   2. Marek Kolenda

    Lukaszenke tez mozna

  32. mirekporaj

   Super scenariusz gry na Xbox lub PS. Radzę ZMIENIĆ LEKI lub brać połowie tego co bierzecie 🤣🤣🤣

  33. Melisa Melisa

   Śmierdzący zdrajca!!!!!

  34. tatra25

   O szampanach na Kremlu wiedzą wszyscy tak mniej więcej od listopada 2015.....podziały wywołane przez PIS nie są przypadkiem, polaryzowanie społeczeństwa także.

  35. tatra25

   Świetny materiał. Odświeżający. Mam nadzieję, że nasi decydenci są kompetentni i maja tą samą wiedzę co p.Muzyka. Chociaż patrząc na jakoś elit Pazernych i Sprawiedliwych zaczynam wątpić...

  36. Johny Be

   Co by nie mówić o Rosji ich siły specjalne i wojsko robią wrażenie. plshows.info/from/fbPEhbd8areYt6M/wideo.html i w odróżnieniu od nas u nich wojsko ma pełną akceptację społeczeństwa.

  37. Wojtek Szywalski

   Bardzo ciekawa rozmowa. Dziękuję. Podoba mi się to, że odchodzimy od czysto akademickich wywodów i stawiacie na konkrety. Chętnie zobaczyłbym więcej rozmów z Panem Bartosiakiem w roli moderatora, który "ciśnie" rozmówcę w stronę konkretów. Pozdrawiam.

  38. rafal czupryniak

   Jacek?! "Eksperci" jak Ty czy m.in., Targalski, Simon, Gut za podżeganie do wojny powinni nadawać te bzduro-mżonki z PIERDLA period PS. Ewentualnie z pierwszej linii okopów...To byłby batalion!! Just imagine if you're able to;)

  39. Robert Dudała

   Bajki bajki. By Polska była krajem który nie opłaca się atakować militarnie, wystarczy duże powiązania gospodarcze obustronne z sąsiadami. A co do militariów, masa bezzałogowców sterowanych z niezależnych systemów nie połączonych z globalnym systemem. Kto zaatakuje kraj który ma 100tyś uzbrojonych dronów? To podobnie jak Iran który ma 150tyś rakiet które jak na razie gwarantują brak ataku Izraela. A tak na serio to nie militarnie a ekonomicznie się wykańcza państwa i zmusza do uległości. To nie czasy IIWŚ że armie idą na zachód.

  40. mirekporaj

   Ostrzelać łodzie podwodne z czego k..wa ? Za bierki się weźcie .

  41. Władysław Raczkowski

   Mam pytanie, skąd Pan Muzyk wziął te dane? W Rosji od zarania jej dziejów wszystko było tajne, a zwłaszcza tajne wszystko to co jest związane z armią, wojną. Jak wiele Rosjanie utajnili faktów z okresy II wojny światowej, tajne do dziś, a tu oficjalni mówią co, gdzie i ile mają? Ile czołgów, żołnierzy planów działań itp? Oficjalni generałowie gadają w telewizji o strategii wojennej Rosji? Piszą gdzie i ile mają wosk? Wolne żarty. Nie mogą to być również dane wywiadowcze, bo żaden wywiad nie ujawnia ile wie o przeciwniku! Jeżeli Rosjanie mówią, ze mają 100 000 wojsk w danym miejscu to kłamią! Maja albo ich więcej albo mniej. Jeżeli Panowie nie macie dostępu do danych wywiadowczych ( a zapewne nie macie bo inaczej musielibyście milczeć) to cała ta wasz tu gadanina i raporty są nic nie warte. Chyba że macie dostęp do danych wywiadowczych. To dlaczego je ujawniacie?

  42. Tomasz

   Super, dziękuję.

  43. O Po

   Jop twoju mać....kupta se mikrofony

   1. Kryz

    Polska realność... Bartosiaki dążą do wojny z Rosją a nie potrafią nawet porządnie nagrać audycji... Ciekawe ile guzików od munduru nie oddadzą te zdolniachy ciągle łaknący polskiej krwi.

  44. Scisca

   Nie wiem jak S&F może domagać się poważnych pieniędzy za swoje materiały i przez tyle lat nadal mieć taki syf zamiast dźwięku

   1. M Z

    tak, syf :)

  45. Tele Plus Tele plus

   Witam Tylko zestawy rakietowe od dużego zasięgu min 200km do wyrzutni ręcznych kierowanych wykonywanych w masowej ilości jak Panzerfaust w okresie II wojny tani i duże ilości. O okrętach i czołgach trzeba zapomnieć. Awarie silników w Beingach karzą się zastanowić nad kontraktem o F35, czy nie byłoby dobrym pomysłem zastąpić je gripenami. Będzie taniej i więcej. Jerzy

  46. Paweł Pałac

   Kurde taki potencjał odcinka a taka klapa. Eh. Zero mięska, malo ciekawostek, forma i dźwięk fatalne, za dużo malkontenctwa. Konrad popraw się :)

   1. Jan Kowalski

    @Kryz Nie jesteś innowacyjnym trollem 😁

   2. Kryz

    Ten gość (Muzyka) to realista a Bartosiak to zwykły mitoman i picer chcący znów przelać polską krew w interesie ZŁA. Oczywiście ku radości polskiego DE*ILA z szabelką.

  47. eddie14121963

   nie da się tego słuchać - Panowie, naprawdę nie macie pieniędzy na mikrofon

  48. Mirosław Leszczyński

   Tak, ktoś kto nie potrafi ustawić dźwięku w laptopie wie jak pokonać Rosję.

   1. Marek Drabik

    Bo ty umiesz wszystko,łącznie z lataniem samolotem!, Zgadza się?

   2. Jan Kowalski

    @Kryz Teraz nutka antysemicka??

   3. Kryz

    Nie ufajcie Szydom

  49. Polak Z Polski

   Każdy atak na terytorium Polski oznacza możliwość polskiego ataku atomowego na terytorium państwa atakującego. Tak robi Rosja i tak ma zrobić Polska inaczej nie ma o czym dyskutować.

   1. Kryz

    @Jan Kowalski Czego nie rozumiesz wybitny intelektualisto?? Jak czegoś nei rozuymiesxz to pytaj, Matołku za którego myśli koszer Telewizor decydujący co myślisz.

   2. Kryz

    @Polak Z Polski Małpa decyduje tylko o tym gdzie się może wypróżnić a nie bierze sobie bezkarnie brzytwę. W takim przypadku małpę się odstrzeliwuje by nie zagrażała ludziom.

   3. Polak Z Polski

    @Kryz Małpa nie pyta nikogo o zdanie a działa niezależnie.

   4. Jan Kowalski

    @Kryz Pytanie gdzie ty zapodziales swój mózg ...

   5. Kryz

    Broń jądrowa dla Polski?... Podejrzewam, że nikt nie da "agresywnej małpie" brzytwy... Premier Wielkiej Brytanii Lloyd George prędzej oddałby „małpie zegarek” niż Polsce Górny Śląsk.

  50. Karol Krawczyk

   Temat dla mnie arcy -ciekawy ale ,,łowienie " słów z trzasków strasznie mnie umęczyło.📢

  51. Tommy Di

   Co jest ciekawego koło hotelu Mariott??? :) Pytam dla kolegi :D Nowogrodzka? ;)

   1. jan burton

    Służba kontrwywiadu wojskowego

  52. KukashNJudster

   Zanim naprawicie Rzeczpospolitą, ogarnijcie dźwięk.

   1. Kryz

    Tylko naiwny człowiek może liczyć, że Ż naprawią mu Ojczyznę.

  53. Jon Malevolt

   Konrad Muzyka - młody,prawie gówniarz,członek firmy ,która cyt."robi na zachód" na temat sowieckich wojsk. Jakoś dziwnie mi to przypomina pozbawiony jakichkolwiek,rzeczywistych informacji wywiad na kierunku wschodnim,przed 1939 rokiem. Ten "zachód" jest tradycyjnie głupi,czego dowodem jest ta właśnie ciulowa "muzyka". To co mnie najbardziej zastanawia,to pozycja,jaką zajmuje Jacek Bartosiak w ogólnie pojetych przekaziorach głownego ścieku. Niegłupi człowiek w sumie.Tylko pieprzy bezkarnie różne głupoty i niepowiedzenia,a wszyscy padają przed nim plackiem,jakby usłyszeli prawdy objawione. To pewnie sposób na stanie sie mędrcem wśród mądrych inaczej.

   1. Kryz

    Ten gość (Muzyka) to realista a Bartosiak to zwykły mitoman i picer chcący znów przelać polską krew w interesie ZŁA.

  54. Rust Cohle

   🤟

  55. Jerzy Stawowiak

   Protesty w Białorusi były inspirowane raczej ze Wschodu niż z Zachodu ;D. No, chyba, że Zachód chciał osiągnąć rezultat w postaci obecności wojsk rosyjskich w Białorusi ;D.

   1. Jerzy Stawowiak

    @Kryz Bo panie kochanku, ruch w interesie musi być ;D.

   2. Kryz

    Majdany, arabskie wiosny, kolorowe rewolucje, kulturowe i inne rewolty czy rewolucje... również strajki kobiet, czarne protesty, parady równości, ataki na Kościół, itd. ZAWSZE organizują bezpośrednio lub pośrednio Ż i ich janczarzy. To samo dotyczy Żida Nawalnego.

  56. Derek Prince

   Git

  57. Krzysztof Smolinski

   Dzięki Panowie, jak zawsze warto było posłuchać.

  58. grzegorz zdyb

   Słaby rozmówca.... błagam a ten dźwięk....

   1. grzegorz zdyb

    @Kryz niech moc będzie z tobą...

   2. Kryz

    Słaby to ty jesteś wybitny producencie kartofli. Ten gość (Muzyka) to realista a Bartosiak to zwykły mitoman i picer chcący znów przelać polską krew w interesie ZŁA.

  59. Mateusz Wojciechowski

   Na Kremlu otwierane są szampany : )

  60. Tom Soyka

   do boju okularniki

   1. Tom Soyka

    @Damian Lis generaly beda pierwsi spier.....lac na zaleszczyki, a tych dwoch to inteligenciki, zaden w wojsku nie byl

   2. Damian Lis

    A może te okularniki to generały a generały nie som od budowania namiotów i walki

  61. Marek Starosta

   43:45 brawo, brawo, brawo! to jest sedno sprawy a tego Pan Bartosiak w swoich wszystkich rozaważaniach jakby cały czas unikał. Niczego się nie zbuduje jeśli ponad połowa klasy politycznej nie chce niepodległego państwa. Ba, nie chce nawet półniepodległego w ramach UE a poprostu statusu jakiegoś województwa ze stolicą w B.

  62. Virgilio Vivacemente

   Nie da się tego słuchać. Temat ciekawy, duża wiedza, Dźwięk nie do przyjęcia.

  63. Dani9

   Panie Jacku, będzie pan organizować spotkania dla "fanów" czy coś w tym stylu?

   1. Kryz

    Panie Bartosiak, wie pan że wzywanie do wojny jest karane więzieniem??

  64. piąty element

   Kto mi powie, kto to pan nikt jest?

  65. Borsuk

   Będzie kiedyś rozmowa ze znanym geostrategiem Marianem Kowalskim?

  66. Piotr Panek

   Ukraina, sprawdzeni w boju... dziekuje to wszystko. Na poczatku faktycznie tak dali radę że szkoda gadać... dalej tego typa nie slucham

  67. Wojciech Nowak

   Temat ciekawy ale zabity przez pana Konrada.

  68. Jacek Lewandowski

   I SU

   1. Jacek Lewandowski

    I SU 7 . Wszystko to bylo formidable.

  69. Jacek Lewandowski

   Bylem pilotem An 2 Mi 2 Il 28 Jak 18 Jak 12 MIG 19 Tu 134

  70. AaliaSSailaA

   czy możecie zadbać o dobry mikrofon? czy za trudne jest ?

  71. Księstwo Opolskie

   po co C 17 RAF teraz koło Turcji ;)

  72. Critica Scriptor

   apeluję o lepszy dźwięk dla gościa gdyż słuchać się nie da

  73. Marcin Wdowski

   "The deployment of a tank battalion of the brigade was apparently halted when it was discovered that soldiers had been selling the explosive from their tanks' reactive armour. " 138 Gwardyjska brygada zmotoryzowana/6 armia, Grozny 1995 :)

  74. shabanasty

   Super dyskusja, ale Pan Konrad proszony następnym razem o lepszy mikrofon :)

   1. Jan Kowalski

    @shabanasty Tamten gość to troll, wypisuje swoje pierdolety gdzie się da...

   2. shabanasty

    @Kryz polskiej krwi to ty chcesz jak chcesz, zeby Polska slaba byla

   3. Kryz

    Polska realność... Bartosiaki dążą do wojny z Rosją a nie potrafią nawet porządnie nagrać audycji... Ciekawe ile guzików od munduru nie oddadzą te zdolniachy ciągle łaknący polskiej krwi.

  75. Bogdan G

   rosja słabnie jak miło

  76. Bogdan G

   Bartosiak człowieku zrób coś z tym dźwiękiem słuchacze proszą o to od lat

   1. Antropomorficzna Personifikacja

    w dupie sluchaczy, najważniejsze, że sam siebie słyszy

  77. mars mann

   Co to za "specjalista i profesjonalista", jeżeli nie może sobie kupić mikrofonu za 'kilka' zł. Żenada Po kilku minutach wyłączyłem, bo tego nie da się słuchać !

   1. pabloyaone

    ​@mars mann słuchawki i obu słychac dobrze

   2. mars mann

    @markgoz Kolejny czepiający się matoł, który słucha byle co i byle jak, w dodatku czepia się innych, którym coś takiego nie odpowiada.

   3. markgoz

    Kolejny matołek dla którego liczy się jakość dźwięku a nie TO CO mówi specjalista.

  78. Bela

   Gościu jakość programu to zero ale temat spoko

  79. Ruch Autonomii Polski

   Generalnie nic nowego, powiem więcej--stare myślenie obu panów o użyciu środków militarnych wyszło jak stajennemu słoma z butów! Jam mam pytanie do obu panów--dlaczego największe potęgi walczą z tzw. "terroryzmem" i dlaczego Putin tak usilnie chce się do tzw. zachodu w tej walce przyłączyć "?

   1. Jan Kowalski

    @Kryz Przypominam! Weź pigułkę!!

   2. Kryz

    Przypominam, Rosja NIGDY nie napadła na ziemie Piastów by je zająć... Po 3 rozbiorach tylko Rosja nie zajęła ziem rdzennie polskich odbierając to co swoje.

  80. wwwwania

   Ukraina po rozpadzie ZSRR dostała gwarancje nienaruszalności terytorialnej od USA, GB, DE, FR i RU w zamian za oddanie głowic nuklearnych. Rosja napadła na Ukrainę i co? I nic, nikt nie pomógł. Papier wszystko przyjmie. W PL w '39 też mieliśmy obietnice i tylko na tym się skończyło. I tak samo teraz nikt na zachodzie nie będzie walczył w obronie PL. Będą wyrażać zaniepokojenie, prosić o wstrzymanie działań wojennych, może wysyłać broń, udzielać kredytów, ale wojska przeciwko Rosji nikt nie wyśle. W przypadku konfliktu z Rosją na nikogo nie możemy liczyć.

   1. Kryz

    Tylko idiota wierzy w wieczne gwarancje. Szkoda, że tym idiotą za każdym razem okazuje się wybitny polski producent kartofli z szabelką. Jak można coś gwarantować na tym świecie. Więc ja ci gwarantuję, że będzisz żył wiecznie, Matołku.

  81. Adam Pluta

   Bartosiak z swoją rusofobią zwariował, już mieliśmy przedsmak wojny 2020 Rosją przegranej w ciągu 5dnii, co jeszcze na rzecz Polski było uzbrojenie którego jeszcze nie mamy.Panie Bartosiak coś w stylu Pana życia przydało, by zmienić. Dobrze Pan wie że z państwem nuklearnym nie mamy najmniejszych szans i ruskie nie będą się pierdolić w jakiejś podchody załatwią to szybko dla niektórych rodaków prawie bezboleśnie niestety dla innych bardzo boleśnie.

   1. Kryz

    @Mariusz Dziesz A kto niby nam zagraża? Litwa?... Przypominam, Rosja NIGDY nie napadła na ziemie Piastów by je zająć... Po 3 rozbiorach tylko Rosja nie zajęła ziem rdzennie polskich odbierając to co swoje..

   2. Mariusz Dziesz

    Opisał tylko co i jak Na końcu jest konkluzja ,Polska obecnie nie jest słaba militarnie,jezeli nawet bo to można nadrobić,ale ludzie do niczego i wystarczy pstryknąć i po Polsce ,przecież obecnie widać demoralizację gołym nieuzbrojonym okiem

  82. Jan Nowak

   Ale my przecież nie musimy gdybać o potencjale i mozliwościach Rosji. Rosja pokazała próbk swoich mozliwości podczas interwencji w Syrii, przerzucili tam bardzo sprawnie i szybko stosunkowo niewielkie siły i tylko dzieki temu istnieje jeszcze państwo Syria.Ich akcje były bardzo precyzyjne i skuteczne.

  83. PLrc

   Jaką stronę niby prowadzi ten gostek?

   1. Tony Montana

    Strona propagandy USA i szczucia na Rosje

  84. Nurek

   Nie, nie da się słuchać nie rozumiejąc bo jakość głosu gościa jest zła. Szkoda , bo temat interesujący

  85. miszak32

   świetna rozmowa!

  86. Jolanta Winiarczyk

   Dla polskiego czytelnika ważne jest aby tacy ludzie jak dr Bartosiak zajmowali się budową środków pokojowych we Europie Środkowo-Wschodniej, a nie wzmaganiem napieć o militarnym charakterze. Najgorsze jest to, że my rozmawiamy ze wchodem poprzez anglo-amerykańskich pośredników. Jak historia uczy na pewno żle na tym wyjdziemy. Przy dzisiejszym osłabieniu Rosji, musi ona iść na koncesje wobec Niemiec i uzyskania przez nie wolnej ręki w Europie. A granica polsko-niemiecka biegnie zaledwie 75 km od granicy administracyjnej Berlina.

   1. Jan Kowalski

    @Kryz Kryzuś... Nie ośmieszaj się...😁

   2. Kryz

    Hitler to samo mówił co ty. Nawet chciano mu dać pokojową nagrodę Nobla. Tylko ślepiec nie widzi, że zło chce znów przelać polską krew. I tak od wieków. Mają ch dobrze ale bandycie ciągle mało i mało więc chętnie słucha podszeptów ZŁA. Do nauki logicznego myślenia, ignorancie.

   3. Kryz

    Za szczucie do wojny Bartosiak i spółka powinni spędzić w więzieniu resztę życia. ZŁO za wszelką cenę chce znów przelać polską krew ku radości bezmyślnego polskiego DE*ILA z szabelką.

  87. Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

   To kogo bronic w czasie konfliktu?500 tys urzednikow?w razie utraty nogi polski szpital na pewno pomoze:(.Polska to postepujaca anarchia.a szary czlowiek ma w glebokim powazaniu to cala szopke bo chce przezyc w tym raju urzedniczym.jaki konflikt z rosja:))

  88. Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

   To kogo bronic w czasie konfliktu?500 tys urzednikow?w razie utraty nogi polski szpital na pewno pomoze:(.Polska to postepujaca anarchia.a szary czlowiek ma w glebokim powazaniu to cala szopke bo chce przezyc w tym raju urzedniczym.jaki konflikt z rosja:))

  89. Lukasz Stocki

   "2 tygodnie do miesiąca"... w grach wojennych ze sprzętem co mamy mieć za 10 lat wytrzymujemy 5 dni ;) Panie Jacku może rozmowa z Panem Jackiem z fundacji Ad Arma na temat zdolności WP? :) Pozdrawiam i kibicuje! :)

   1. Krzysztof Bartuś

    @Lukasz Stocki Zgoda jakiś obraz takie symulacje dają co do potencjału mobilności zagrożeń ale wojna realna to inna bajka inna rzeczywistość.

   2. Lukasz Stocki

    @Krzysztof Bartuś od wyniku tych gier zależy kariera tych osób. Nie wydaje mi się aby ktoś się tam podkładał :)

   3. Krzysztof Bartuś

    @Lukasz Stocki A może jednak dostosowane do z góry założonej tezy na potrzeby wewnętrznej lub zewnętrznej polityki wg. mnie mają się nijak do rzeczywistości.

   4. Lukasz Stocki

    @Krzysztof Bartuś Co za różnica jeżeli są prawdziwe?

   5. Krzysztof Bartuś

    @Lukasz Stocki Takie przecieki to sterowane 🎈 balony próbne na potrzeby polityki. Pozdrawiam😎

  90. Golabek Sebastian

   Z calym szacunkiem dla obydwu panow rownie dobrze mozecie debatowac ,czy Stal Mielec wygra lige mistrzow. Nikt z powaznych graczy w NATO nie ma interesu ani checi wojowac z Rosja. Pan ciagle o Ukrainie a w Syri miedzy Turcja a Izraelem Rosjanie wykonali dobra robote .Ile razy sa w stanie wystartowac nasze samoloty ? Co potem wymiana ciosow Ile my produkujemy rakiet samolotow amunicji artyleryjskiej ? Na dzisiejszy potencjal obydwu stron tylko dobre ekonomiczne i polityczne stosunki z sasiadami z wschodu maja sens.

   1. Jan Kowalski

    @Kryz Głos rozsądku to nie ten który słyszysz w głowie!!

   2. Kryz

    W końcu 1 głoś rozsądku reszta to tylko głupcy prowadzeni przez tego cwanego szczurołapa na rzeź, bo zło znów chce przelać polską krew w swoim interesie więc szczuje do wojny z Rosją p. DE*ILA z szabelką.

  91. jug3333

   Głównym wnioskiem geopolitycznym po Ogólnobiałoruskim Zgromadzeniu Ludowym (odbyło się 11-12 lutego) jest to, że 30-letnia epoka wielowektorowości Białorusi się skończyła i następuje epoka ścisłej integracji politycznej i ekonomicznej z Rosją w ramach Państwa Związkowego Rosji i Białorusi. Skończyła się też epoka neutralność Białorusi i rozpoczęła się epoka ścisłej integracji militarnej z Rosją w ramach Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Ukraina, która od kilku lat jest de facto państwem upadłym prawdopodobnie wchodzi w końcowy stadium agonii politycznej (np. sankcję wobec własnych obywateli jako broń wobec jakiejś tam opozycji) i gospodarczej (olbrzymi rosnący dług publiczny i postępujące zubożenie społeczeństwa). Więc szukanie sojuszników na Wschodzie sensu nie ma żadnego.

  92. Krzysztof Ignatowicz

   Ciekawe, że nic nie ma o Turcji jako potencjalnym sojuszniku.

  93. AudioBook FR

   Jacusiowi całkiem kryzę zerwało. Zawsze pierdolił jak potłuczony, ale teraz utracił kontakt z rzeczywistością. PKB Rosji jest 3,5 razy większe nie 2x. Zresztą to nijak nie oddaje możliwości wydatków na wojsko. Ruscy w zasadzie cały sprzęt sami produkują, więc jest on wielokrotnie tańszy niż to, co Polska importuje, ewentualnie montuje z importów, jelcz dla wojska około 1 000 000 , kamaz dla ruskiej armii 300 000 i tak jest ze wszystkim. Całe te jego wywody funta kłaków niewarte.

   1. Jan Kowalski

    @Kryz Żałosny człowieku....

   2. Kryz

    Koszerne ZŁO chce wojny by znów wytrzebić w wojnie polskie Elity.

  94. Sabinka47

   Panowie szlachta, Popcornu kupować na 5 dni czy więcej?

   1. Sabinka47

    Cel strategiczny jednostki pozostaje niezmienny - mitygować drabinę eskalacyjną projekcji siły faszyzującej wierchuszki i kolektywu na swoją osobę.

   2. Marek Drabik

    @Tony Montana ile bierzesz?,stała pensja w rublach?

   3. Tony Montana

    ahahahahah Najlepsze w tej wojence bedzie to ze Rosjanie odpala hypersoniczne rakiety moze nie z glowicami jadrowymi ale konwencjonalnymi i po projekcji siły karakana zostanie tylko dym i kurz. Dwa napoleonki oplacani przez zachód. Marzy sie im scenariusz gdzie polaczki karakana rusza na brame smolenska z motykami i tam ich rozjada czolgi T90 ... Najlepsze co może spotkać Polski naród to wojska Rosyjskie Putina w Warszawie. Po tych wszystkich sprzedawczykach z rządu zostałby tylko smród.

  95. Polgas56 Darek

   Z tym dźwiękiem to Pan Jacek robi to specjalnie. Trudniej będzie to przetłumaczyć na język rosyjski :)

  96. Zbigniew Ćwiąkalski

   Gram na fortepianie i zazdroszczę nazwiska Muzyka :D pozdrawiam

  97. Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

   Nie jest chyba tez tajemnica wojskowa ze wystarczy 5-10tys ukrainskich-rosyjskich gasarbeiterow z odpowiednim sprzetem wojskowym zeby sparalizowac Polske.mysle ze wystarczy 1tys zeby sparalizowac decyzyjnosc w polskiej armii i policji. I po konflikcie.po co czolgi?

  98. Andrzej Sobiński

   Kanał zarabiający na szczuciu Polaków na Rosjan - a kto nie myśli tak jak oni ten szpieg ...

   1. Kryz

    Zgoda w 100%. ZŁO chce znów przelać polską krew więc szczuje do wojny z Rosją p. DE*ILA z szabelką

  99. Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

   Kwintesencja sily polskiej armii jak i calej Polski jest Centralny Port Lotniczy.mial Pan uczestniczyc w tym przedsiewzieciu.Podejrzewam ze balagan jak i lapowki byly takie ze zeby ochronic swoje dobre imie trzeba bylo usunac sie w cien

   1. Kryz

    Ten agent ma za zadanie judzić Polaków do wojny a nie zajmować się pierdołami typu CPK.

  100. Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

   Mozna zadac tez pytanie kto tu jest strona potencjalnie atakujaca?Rosja?czy NATO z okretami i samolotami na morzu czarnym, ukrainie i rewolucja na bialorusi i blokada ekonomiczna