17. Potrącenie w parku

Stop Cham Warszawa

154K wyświetleń144

  Klient w krawacie miał być mniej awanturujący.

  ►Fanpage: StopChamWarszawa
  ►Twitter: Stop_Cham_W_wa
  ►Instagram: stopchamwarszawa
  ►Patronite: patronite.pl/StopChamWarszawa

  P R Z E C Z Y T A J Z A N I M S K O M E N T U J E S Z
  Drodzy Widzowie, ci, którzy nas popierają oraz ci, którzy nienawidzą...

  Kilka słów wyjaśnienia.
  * Autor nagrania nie musiał wzywać Policji od razu i spędzić w tym miejscu dodatkowych dwóch godzin. Mając mocny dowód w postaci filmu możemy zgłosić kierowcę w terminie późniejszym. Natomiast dzień po publikacji Policja sama zainteresowała się sprawą i zajmuje się nią Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.
  * W Parku Bródnowskim prowadzone są prace modernizacyjne zbiorników wodnych. O ile plac budowy jest ogrodzony, to droga dojazdowa na budowę nie jest zabezpieczona w ogóle. Zarządca parku wyraził zgodę na dojazd wykonawcy samochodami dostawczymi i ciężarowymi. Każdy pojazd powinien mieć umieszczony w widocznym miejscu identyfikator, a także mieć przy sobie zezwolenie z Urzędu Dzielnicy.
  * Wykonawca był zobowiązany zabezpieczyć dojścia do alej stosownymi barierkami - nie zrobił tego.
  * Wedle naszej wiedzy, osoba uwieczniona na filmie nie jest pracownikiem Wykonawcy.
  * Wzdłuż 350 metrowej alejki jeżdżą samochody dostawcze, ciężarowe, a także samochody osobowe (bez widocznego zezwolenia). Po zachodniej stronie budowy są dwa wjazdy, między którymi kursują samochody ciężarowe, zawracają na kilka razy (co chwila cofając). Jeśli w pobliżu znajdzie się osoba starsza, osoba o kulach, na wózku bądź niewidoma - dojdzie do tragedii. Podczas manewrów wzdłuż po chodniku ginie od kilku do kilkunastu osób rocznie.
  * Nagrywanie takich filmów, nawet jeśli nie zakończyło się przyjazdem Policji a kierowca nie został ukarany na miejscu ma sens. Oczywiście, że zależy nam na wyświetleniach, przez co możemy nagłośnić patologiczne zachowania kierowców na chodnikach (sic!). Dzięki zasięgowi tego filmu już dzień po publikacji:
  - sprawą zainteresowała się Policja,
  - odezwała się do nas Stołeczna Gazeta Wyborcza, która opisała sytuację w artykule,
  - dostaliśmy mail od redakcji TVN 24 i Fakty TVN, które są zainteresowane, aby nagłośnić całe wydarzenia.

  artykuł Gazety Wyborczej:
  warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26811050,nagral-samochod-jadacy-alejkami-w-parku-kierowca-go-zwyzywal.html

  przykładowe artykuły na temat śmiertelnych potrąceń pieszych przez kierowców jeżdżących pojazdami silnikowymi wzdłuż po chodniku:
  www.transport-publiczny.pl/mobile/w-polsce-piesi-gina-nawet-na-chodnikach-59769.html
  tvn24.pl/katowice/tychy-zginal-na-chodniku-pod-kolami-ciezarowki-ra994798-2613154
  poranny.pl/smiertelne-potracenie-pieszej-na-chodniku-przy-ul-sklodowskiej-w-bialymstoku-kierowca-dostawczaka-trafi-do-wiezienia-na-16/ar/c1-14241769
  ---------------------------------------------------------

  1. Art. 26 pkt. 3 ust. 3 "Kierującemu pojazdem zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych."
  Na chodniku nie stawia się znaków drogowych bo to chodnik. Nie ma znaku drogowego zakazującego jazdę wzdłuż po chodniku ponieważ.... jest to chodnik.
  Zakaz jazdy wzdłuż po chodniku i przejściu dla pieszych zapisany jest w Prawie o Ruchu Drogowym (powyżej)
  2. Zgodnie z art. 47 PORD zabroniony jest postój na chodniku z dala od krawędzi jezdni. Z dala od krawędzi, tj. np.: za słupkami, trawnikiem, drzewem lub innym pojazdem.
  3. Większość zaprezentowanych nagrań przekazujemy na policję.
  4. Nie planujemy obklejać szyb karnymi naklejkami, m.in. ze względu na kwestie prawne z tym związane.
  5. Tablice rejestracyjne nie są danymi osobowymi. Dlatego ich nie cenzurujemy.
  6. Nieważne, że jest szeroko i zmieszczą się „3 wózki dla dzieci i 3 TIRy”. Chodniki nie są przystosowane, by stały na nich samochody. Auta deformują ułożoną kostkę, a płyty chodnikowe pękają i ruszają się. Koszty naprawy ponoszą później podatnicy.
  7. Tak, wzywamy Straż Miejską jeśli mamy do czynienia z nielegalnym parkowaniem.
  8. Nie interesują nas żadne niuanse formalno-prawne, spory, niesnaski, brak miejsc parkingowych ani to, że ktoś się śpieszy, bo śpieszą się wszyscy i że „wszyscy tak robią," bo wszyscy tak nie robią.
  9. Wiemy, że jazda rowerem po chodniku, czy przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych to też jest problem, ale obecnie tym się nie zajmujemy.
  stopchamwarszawa@gmail.com

  Opublikowany 8 dni temu

  Komentarze

  1. Stop Cham Warszawa

   Drodzy Widzowie, ci, którzy nas popierają oraz ci, którzy nienawidzą... Kilka słów wyjaśnienia. ► Autor nagrania nie musiał wzywać Policji od razu i spędzić w tym miejscu dodatkowych dwóch godzin. Mając mocny dowód w postaci filmu możemy zgłosić kierowcę w terminie późniejszym. Natomiast dzień po publikacji Policja sama zainteresowała się sprawą i zajmuje się nią Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. ► W Parku Bródnowskim prowadzone są prace modernizacyjne zbiorników wodnych. O ile plac budowy jest ogrodzony, to droga dojazdowa na budowę nie jest zabezpieczona w ogóle. Zarządca parku wyraził zgodę na dojazd wykonawcy samochodami dostawczymi i ciężarowymi. Każdy pojazd powinien mieć umieszczony w widocznym miejscu identyfikator, a także mieć przy sobie zezwolenie z Urzędu Dzielnicy. ► Wykonawca był zobowiązany zabezpieczyć dojścia do alej stosownymi barierkami - nie zrobił tego. ► Wedle naszej wiedzy, osoba uwieczniona na filmie nie jest pracownikiem Wykonawcy. ► Wzdłuż 350 metrowej alejki jeżdżą samochody dostawcze, ciężarowe, a także samochody osobowe (bez widocznego zezwolenia). Po zachodniej stronie budowy są dwa wjazdy, między którymi kursują samochody ciężarowe, zawracają na kilka razy (co chwila cofając). Jeśli w pobliżu znajdzie się osoba starsza, osoba o kulach, na wózku bądź niewidoma - dojdzie do tragedii. Podczas manewrów wzdłuż po chodniku ginie od kilku do kilkunastu osób rocznie. ► Nagrywanie takich filmów, nawet jeśli nie zakończyło się przyjazdem Policji a kierowca nie został ukarany na miejscu MA SENS. Oczywiście, że zależy nam na wyświetleniach, przez co możemy nagłośnić patologiczne zachowania kierowców na CHODNIKACH (sic!). Dzięki zasięgowi tego filmu już dzień po publikacji: - sprawą zainteresowała się Policja, - odezwała się do nas Stołeczna Gazeta Wyborcza, która opisała sytuację w artykule, - dostaliśmy mail od redakcji TVN 24 i Fakty TVN, które są zainteresowane, aby nagłośnić całe wydarzenia. ► artykuł Gazety Wyborczej: warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26811050,nagral-samochod-jadacy-alejkami-w-parku-kierowca-go-zwyzywal.html ► przykładowe artykuły na temat śmiertelnych potrąceń pieszych przez kierowców jeżdżących pojazdami silnikowymi wzdłuż po chodniku: www.transport-publiczny.pl/mobile/w-polsce-piesi-gina-nawet-na-chodnikach-59769.html tvn24.pl/katowice/tychy-zginal-na-chodniku-pod-kolami-ciezarowki-ra994798-2613154 poranny.pl/smiertelne-potracenie-pieszej-na-chodniku-przy-ul-sklodowskiej-w-bialymstoku-kierowca-dostawczaka-trafi-do-wiezienia-na-16/ar/c1-14241769 Z wyrazami szacunku Stop Cham Warszawa

   1. Piotr Kosewski

    ​@y x Reakcja jest prawidłowa - zgodna z emocjami. Że co? :D Powiedzmy, że jedziesz poprawnie jezdnią po drodze publicznej i spotykasz na niej pieszego - przechodzącego niezgodnie z przepisami lub wręcz stojącego na środku. Czy uważasz, że wolno Ci go celowo "spychać" samochodem? :) Przestańcie się już wysilać w obronie tego człowieka. Był agresywny i fizycznie zaatakował nagrywającego - także najeżdżając na niego samochodem. I właśnie tego poniesienie konsekwencje.

   2. Krzysztof Bryk

    @y x powodzenia!

   3. y x

    Poszkodowani w tych filmach piszcie pisma przed sądowe o zlikwidowanie wizerunku z sieci zachęcam do poczytania przepisów innych niż PORD i konsultacji z radcą prawnym :) sprawy są do wygrania, mandaty, które zapłacicie nawet jeśli komuś się zdarzy, nie są warte uczestnictwa w tym cyrku i byciu wystwionym na publiczny linzc za drobnostkę, nie obawiajacie się ON ŁĄMIE PRAWO I POPELNIA WYKROCZENIA I PRZESTĘPSTWA W STOSUNKU DO WAS

   4. y x

    @Mateusz Mateo ja jestem bardzo ciekawy jak się zaczną odzywać poszkodowani przez pana Wojtka :) np upublicznianiem danych tablic rejestracyjnych albo stanu zdrowia jak ta pani w ciąży :), jaką karę poniesie pan autor nagrań a może dużo większą niż ktoś kto stanął na chodniku ; ) jeśli masz wąptliwości , że łamał prawo poczytaj przepisy nie znajomość prawa szkodzi :)

   5. Mateusz Mateo

    Dajcie znać jaką karę poniesie kierowca

  2. Andrzej Bieżuński

   O czym tu dyskutować. Przepisy ogólne mówią, że jeśli z jakichkolwiek powodów ruch pieszy i kołowy jest na tej samej drodze, to samochód bezwzględnie musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Dureń w samochodzie myślał, że jest ponad prawem bo kopie rowy w parku.

  3. Makss Gamer83

   więcej filmów prosimy

  4. Sweet Johnson

   A drugiego pojazdu dlaczego nie zatrzymał?

  5. ramirezgregor

   Niby krawat i drogi samochód, ale koleś to zwykły cham i prostak. Na dodatek ma ewidentny problemy z kontrolowaniem emocji.

  6. Puma Ferrari

   No i oczywiście jak zawsze grzeczny mimo że typ się rzuca, a sprawa i tak nie zgłoszona na policję. Więc nie wiem po co ten kanał

  7. XghostlockX

   Mógł Ci wpierdolilc telefon zabrać i po problemie

  8. Ku Kiz

   Studenciki szukali zadymy bo nie mają co robić. Szkoda ze go nie przejechał..

  9. Krystek

   Co chlopowi przeszkadza że typ sobie przejedzie przez park musi się przyjebać od razu spoleczniak głupi

  10. Krystek

   Co za patologia, jeden lepszy od drugiego 😭

  11. Bartłomiej Plichta

   Cały dzień czekałeś żeby to nakręcić???🤣 czytałem trochę i to faktycznie jest „droga” aby wszyscy którzy poprawiają ten park mogli tam dojechać, rozumiem zdenerwowanie pretensje problem z infrastrukturą ale ludzie dajcie sobie trochę na wstrzymanie - wszyscy... i Pan nagrywający i Pan jadący. Zazdroszczę... żebym ja miał tylko takie problemy w życiu.

  12. Piotr Kurek

   To oprócz potrącenia, co jest wykroczeniem, jest naruszenie nietykalności cielesnej co jest przestępstwem art. 217 KK rok pierdla oraz narażenie zdrowia i życia co również jest przestępstwem art. 160 KK 3 lata pierdla.

  13. Wiktor Pawłowski

   A można by przeprosić .Przecież na co dzień nie jeżdżą tam samochody .

   1. Adam Majewski

    Zarządca terenu puścił tam samochody dostawcze i ciężarowe na budowę. Trochę nie w ten sposób powinna tam wyglądać organizacja ruchu wśród pieszych, a ta osobówka nie miała praw się tam znaleźć.

  14. artur zalewski

   piwko dla kierowcy, też takich "społeczniaków" nie trawię

  15. XxX XxX

   W krawaciku haha

  16. Gi gi

   To był człowiek niebezpieczny dla społeczeństwa

  17. Raf Wwa

   Szkoda Twoich rąk. Zaopatrz się w rękawiczki taktyczne np mechanixy czy inne

   1. Adam Majewski

    @gtoss chddy Nagrywający był chamem? A jakie szkody spowodował?

   2. gtoss chddy

    Tak się zapomniał w nagrywaniu chamów, że nagrał sam siebie :) Miejmy nadzieję, że filmowiec beknie za wywołanie awantury i szkody jakie spowodował.

  18. Otas

   Kamerzysta dal dupy !Zamiast po potraceniu upasc na ziemie i wzywac policje to sie brandzlowal z kierowca.Lipa !!!

   1. gtoss chddy

    Kierujący definitywnie ma wszystko w dupie heh.

  19. Karol Zab

   Jelopem to ten pomaranczowy

  20. Paweł Mistrzyk

   Autor nagrania to totalny kretyn. Skąd wie po co gość tam jechał itd. Żenada

   1. Paweł Mistrzyk

    @Adam Majewski a jeśli wykonywał tam pracę więc miał helikopterem lecieć? Ten bus z rębakiem też tam był, może na innej drodze

   2. Adam Majewski

    A co to jest za różnica skoro kierujący nie miał prawa tam być?

  21. christian6x

   Gość co to nagrywa powinien zostać przejechany - wpierdala się pod maskę, pyskuje i dziwi się reakcji. Naprawdę, trochę rozsądku

   1. Adam Majewski

    W którym miejscu pyskuje?

  22. Phoenix06 Aneser

   Kary pieniężne nic nie dają, w tym przypafku trzeba złamać obie ręce To dużo lepiej go nauczy

  23. beedsj roiue

   Ale światła niewidzialności są :)

  24. Jakto Jest

   Wielu nierozgarniętych pisze tu o potrąceniu. Czy wy rozumu nie macie? Pięścią zatrzymałby samochód i obronił się przed potrąceniem? A przecież celowe wejście pod nadjeżdżający pojazd, to wtargnięcie. Czyn karalny! Autorowi należy się kara jak psu buda!

   1. beedsj roiue

    Mam Wrażenie że tylko wkurwiacie ludzi. Byle jako szeryf pokazać że to ja mam rację i chooy.

  25. szymon sobiecki

   Ja osobiście hejtuje. Przecież wiadomo że ten człowiek jechał do pracy pewnie podstawić tą przyczepę jako socjal czy coś, a nie rozbić obóz w parku, no trochę pomyślunku.

   1. Adam Majewski

    @szymon sobiecki Zarządca terenu chciał być dobry i pozwolił na dojazd do budowy samochodom dostawczym i ciężarowym na dojazd alejką wśród pieszych. To jest zagrożenie gdyż 150 m dalej samochody ciężarowe wykręcają i cofają i są zagrożeniem dla seniorów, ludzi niewidomych i niepełnosprawnych. Samochodów osobowych tam nie powinno być w ogóle. Zarządca terenu powinien wyznaczyć inny dojazd albo zamknąć tą aleję dla pieszych. Za chwilę dojdzie do tragedii.

   2. szymon sobiecki

    @Adam Majewski wytłumacz mi proszę

   3. Adam Majewski

    Nie widzisz prawdziwego problemu tego remontu

  26. Jacek Jacek

   Najdziwniejsze w tym filmie jest yaris ciągnący camping 😁

  27. Sara xxx

   pierwszy raz widze na tym kanale że przegrał z kierowcą auta

   1. Adam Majewski

    @Jakto Jest A jakie przestępstwo popełnił?

   2. Jakto Jest

    Przesadził z szeryfowaniem. Miejmy nadzieję że przegra też w sądzie.

  28. sannio komi

   Ale światła niewidzialności są :)

  29. Moriesto

   ja proponuje miec jakies ostre narzedzie i jak taki FRAJER nastepnym razem bedzie tak kozaczyl to przejsc obok i mu to auto slicznie zmodyfikowac ale nie nagrywac juz tego ;)

   1. Moriesto

    @Jakto Jest i niby skad wiesz takie rzeczy? masz jakies dowody by poprzec swoje slowa?

   2. Jakto Jest

    Nie jesteś pierwszym który na to wpadł i realizował. Problem w tym, że takich jak ty też "modyfikowano".

  30. M K

   łoooo gratuluję nerwów. Ja bym nie wytrzymał...

  31. maiusz Krzyszkowski

   ,, Ja remontuje ten park''. Wielki pan prywaciarz cham zasrany.

  32. Krzysztof Przewoźny

   Nigdy, nigdy, ale to k... przenigdy nie będę się zwracał "proszę Pana" do kogoś kto kazał mi spierdalać. Rozumiem, że nagrywający chciał chamstwu przeciwstawić kulturę, ale to jego "proszę Pana" było bardzo nie na miejscu, ja się poczułem zażenowany. Cham odczytuje to jako oznakę twojej słabości, a nie moralnej wyższości, którą on i tak ma w dupie. Człowiek który mówi do mnie prosto w oczy żebym spierdalał musi liczyć się z możliwością, że dostanie ode mnie w ryj. Człowiek który celowo by mnie potrącił na chodniku, a potem lekkomyślnie wysiadłby z samochodu i kazał mi spierdalać z całą pewnością nie usłyszałby ode mnie "proszę Pana" tylko bym mu wyjebał w ten głupi ryj ktokolwiek by to nie był. Nawet w sensie prawnym nagrywający miał do tego prawo, został staranowany samochodem i zwyzywany, miał prawo się bronić. A on, pizda taka, na proszę Pana do niego, z jakim szacunkiem do Pana złamasa z Toyoty, aż mi wstyd za niego. Kulturalnie to należy traktować ludzi kulturalnych, a chama jak chama. Nie zawsze warto przypierdolić takiemu bo jak rozumiem nie to było intencją nagrywającego żeby eskalować konflikt, ale zawsze warto przynajmniej odpuścić sobie okazywanie chamowi szacunku poprzez formę "proszę Pana".

   1. chding zuure

    Nagrywający to kretyn

  33. Kamii1987

   Kierujący definitywnie ma wszystko w dupie heh.

  34. Ale Jaja

   Tak się zapomniał w nagrywaniu chamów, że nagrał sam siebie :) Miejmy nadzieję, że filmowiec beknie za wywołanie awantury i szkody jakie spowodował.

   1. Adam Majewski

    Jakie szkody?

  35. y x

   Kierwoca Mógł poruszać się alejką parkową, jeśli stanowiłą np dojazd do posesji, a zapewne tak było, mógł posiadać adekwatne pozowlenia na poruszanie się tą drogą, lub wcale, jeśli administrator obszaru nie zapewnilinnego dostępu do jego posesji, pomijam kwestie zachowania kierowcy, to już są sprawy poza przepisami, z którymi walzcy pan obsztyfity samochodoza, ale dodać należy, że pan obsztyfity samochodoza sam sobie jest winien prowokacyjnym zachowaniem, a nie każdy jest mamą z dzieckiem i nie będzie grzeczny, zwlaszcza jeśli, np z jakiś wzlęgdów ma na przyklad robote do zrobienia na swojej posesji, brak dojazdu bo organa zawalily i nie ma innej drogi jak przez park, a na dordze jedynej możliwej stoi jakiś tam nagrywający i jescze się awanturuje....

  36. Julita Matysiak

   Kawał chama reszta kurwy

  37. kmpwta

   Onet napisał, że "szeryf z kamerą" zniszczył auto i w ogóle sapał się zamiast przepuścić.

   1. kmpwta

    @Ale Jaja przecieŻ widać, że został potrącony.

   2. Ale Jaja

    Przecierz widać że niszczył!

  38. Leszek Zatyka

   Mam nadzieje że ten ..el z Mokotowa będzie miał rozmowę z niebieski?? To jest napaść kwalifikowana z niebezpiecznym narzędziem 5 lat i jako taka powinna być zgłoszona . A nie jako wypadek czy potrącenie. PS. Zachowanie tego buraka uprawnia do obrony koniecznej i zatrzymania obywatelskiego. Gaz, paralizator , baton mogły by iść w ruch bo koleś stanowił zagrożenie dla życia i zdrowia. Dlatego proponuje noszenie i nie banie się używania przez waszą ekipę takich akcesoriów. Pozdrawiam.

  39. SEKI

   Czy po naruszeniu Twojej nietykalności (popychanie itp.) nie miałeś prawa się bronić? Np. Tekst: Właśnie została naruszona moja nietykalność, zostałem zaatakowany przez agresywnego osobnika. Teraz będę się bronił... I obić gościa. O próbie przejechania nie wspominając.

   1. Ale Jaja

    Nagrał film jak napadł na kierowcę, to trudno będzie kitować że bronił się.

  40. PIOTR WIŚNIEWSKI

   Mam Wrażenie że tylko wkurwiacie ludzi. Byle jako szeryf pokazać że to ja mam rację i chooy.

   1. donlevy1978

    @Ale Jaja Jakie szkody?

   2. Ale Jaja

    Może im przejdzie gdy zapłaci za szkody. Sam nagrał jak niszczy samochód.

  41. FaraON

   Dziś byliście w Esce

   1. donlevy1978

    Poka linka

  42. szary tapicer

   W momencie potrącenia automatycznie broniąc się wskakuję na przednią szybę próbując uniknąć uszkodzeń ciała i pan dalej nie jedzie ...

   1. donlevy1978

    @Ale Jaja ale jaja z Tobą

   2. Ale Jaja

    Dzięki temu więcej zapłacisz za naprawę samochodu.

   3. Soinas Doyi

    Kary zalezne od dochodu, wysokie kary to jedyna szansa na to, zeby bylo w miare normalnie.

  43. Robimy Kółka

   Dlatego powinno się nosić gaz, popycha Cię raz, drugi i dostaje gazem po głupim ryju przez co nie jedzie dalej.

   1. Soinas Doyi

    rzeczywiście cham i prostak - oczywiście autor nagrania, taka menda - ormowiec z zamiłowania

  44. chding zuure

   Chciałem coś napisać, ale nie mam zamiaru się wkurwiać.

  45. parsiwalus

   Nie odpuścił bym za chuja

   1. parsiwalus

    @donlevy1978 Szkoda wchodzić nawet w polemikę, właśnie takie sytuacje utwierdzają mnie w przekonaniu, że wiele osób jest w jakiś sposób, albo nie wykształcona albo uboga intelektualnie

   2. donlevy1978

    @parsiwalus On już drugi raz napisał byłysnOłeś. A już raz go poprawiałem.

   3. parsiwalus

    @chding zuure bystry jesteś jak woda w klozecie ***

   4. chding zuure

    no ale błysnołeś!!!!jak flesz od smieny!!!!

  46. Boguś

   następnym razem polecam trzymać w ręce pęk kluczy ;)

   1. Boguś

    @y x przecież go potrącił xDDD Mówię o kluczach do domu na przykład, nie do srub xD Wywracasz się na maskę z kluczami w ręce i pamiątka zostaje ;)

   2. y x

    Oj nonto zwyczajnie się doigra jak tak zrobi wyłapie sztukę a w sądzie nic nie ugra ktoś powie, że bronił mienia

  47. NoMoney

   policja się tym już zajmuje , to zgłosić na tv...szkoda że z liścia nie dostał , aaaa skoda ręki bo to by go kultury i tak by nie nauczyło....ale szacunku do innych może????Z liścia mu bym dał jako pouczenie od obywatela(wcześniej pauze w tel)

  48. gotchisc

   Według mnie autor to dzban

  49. ignac brzęczyszczykiewicz

   Nagrywający to kretyn

  50. Piotr Bojar

   No właśnie.. A co mnie to obchodzi.. Tekst samolubnego szeryfa. Powinno cie to interesować nadgorliwy trolu.. Tego drugiego auta pod koniec filmu nie zatrzymywales? Wszystko można załatwić z klasą a tobie tej klasy zabrakło. Kiedyś trafi kosa na kamień...i popukasz ale głową o asfalt;)

  51. Logik

   Za takie zachowanie to już go z domu żona wywaliła, więc jedzie królewicz...

  52. Logik

   Noś gaz ze sobą i duże klucze od domu. Zawsze się możesz ratować przed upadkiem... mając klucze w dłoni.

  53. eMDe

   Chamisko. On prosi rugając i wyzywając - no no. Matka go tego nauczyła, czy kolega gdy sprzedawał przyczepkę? Nasze przepisy powinny takich jegomości ładnie karać. A nie odwalać cyrk i traktować pobłażliwie no bo... Nie ma no bo. Pizdusie tak ochoczo wlepiają mandaty za maseczki, to niech zrobią coś z tymi niedzielnymi kierowcami.

  54. Remixios

   Tak jestem w pracy, kurwa remontuje ten park, spierdalaj ahahha wyjaśnił leszcza hahahahaha, dla Pana z Toyoty zimne duże piwo może zrobimy rzutke żeby jakby to osobnik zgłosił ewentualnie pomoc dla Pana prawna?

  55. Logan11thMEU

   zalatwcie sobie naklejki na szybe zeby nie moznabylo odjechac

  56. darknes750

   Ciekawe jak byś miał 2 metry i 140 kg to co by zrobil

  57. Rafal Brodowicz

   Najciekawsze jest to, że nikt nie zauważył jak dużą manipulacja ze strony nagrywającego jest ten filmik. Gość wraca alejką z miejsca gdzie prowadzone są prace w parku. Czeka na przejazd samochodu jadącego do miejsca robót ,nagrywa zgrywając nieświadomego jakichkolwiek prac z tyłu biednego pieszego. I myśli sobie nagram go, będę szeryfem i go wylegitymuje. A co? Przecież mogę , bo tak sobie pomyślałem. A wkurzę gościa i to pewnie nieźle. A co ja mam czas , mam telefon, nagram będę miał fajna oglądalność. Może jak go dobrze zablokuje i się wkurzy to odwali jakiś cyrk albo choć łaciną zarzuci🙃 ale mam chytry plan. No i proszę, udało się. Trafił na zdenerwowanego dzbana, który odwalił cyrk! Udało się!

  58. Bartłomiej Pastuszczak

   rzeczywiście cham i prostak - oczywiście autor nagrania, taka menda - ormowiec z zamiłowania

  59. Jan Skiba

   Kary zalezne od dochodu, wysokie kary to jedyna szansa na to, zeby bylo w miare normalnie.

   1. vinasu maaj

    zachował

  60. Wojtek m

   Samochodoza -choroba psychiczna w Polin,swój początek zaczęła w roku 2004 Brak reakcji milicji granatowej

   1. vinasu maaj

    Z całym szacunkiem dla nagrywającego ale nie musicie szukać afery na siłę. Widać że gościu jedzie na budowę. Fakt jego zachowanie tragiczne. Mógł zadzwonić na police i

  61. Pati B

   no ale błysnołeś!!!!jak flesz od smieny!!!!

   1. Adam Majewski

    BłysnĄłeś

  62. ChrisZ

   Gdzie on będzie kurwa wycofywać z tą przyczepą, ciężko jest mu pozwolić przejechać? Strata czasu obu stron. No cóż... nagrywającego ego nie pozwala ustąpić.

  63. Jar Po

   Zawsze trzeba mieć klucze w dłoniach...

  64. Kacper czapi

   czy to nie muzyczka z fargo 0:17

  65. Ela Tosia

   A ja dodam od siebie- brawa dla chłopaka, który się zatrzymał i pomoc zaoferował 🙌

  66. Golem

   na terenie tego parku stoi komisariat policji, ul chodecka

  67. kaspi

   Za robotę się weź a nie nagrywanie cymbale

  68. emilkiwi

   Powoli i Polska zamienia się w Rosję 🤬🤬🤬🤬

  69. Khatagi

   gaz pieprzowy kup

  70. Gucior

   Człowieku lecz się taka ludzka rada. Szukasz na siłę sensacji i prowokujesz ludzi. Albo jesteś takim tłukiem to w tym wypadku przepraszam. Luty zima klient wjeżdża na teren parku z przyczepą jadąc w kierunku obudowanego terenu prac. Ma światła awaryjne włączone. Jeżeli byłeś taki ciekawy trzeba była podejść do kierownika i zapytać się czy ten Pan ma prawo wjazdu i wtedy robić zadymę. Masz szczęście że facet był opanowany i za to uderzenie w maskę samochodu nie dostałeś w ryj. Powinien wezwać policję i zgłosić uszkodzenie mienia. Ten filmik świadczy w tym wypadku tylko o TObie zachowałeś sie jak typowy Janusz szukający na siłę sensacji.

  71. paoloz0514

   kierowcy nic nie usprawiedliwia ale w tym konkretnym przypadku autor doskonale wiedział co chce osiągnąć - oj słabe to. Kilka razy byłem świadkiem sytuacji gdzie ktoś wyciąga tel i zaczyna nagrywać, co potem wyrwane z kontekstu daje błędny obraz i hejt na kierowcę. Jak już wiele osób napisało nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

  72. Black Shadow

   ja raz chciałem zaparkować na chodniku bo musiałem coś załatwić a wokół nie było żadnego legalnego miejsca. ale przypomniałem sobie wasz filmik i zawróciłem, straciłem kolejne 10-15 min na znalezienie miejsca jakieś 500m dalej w pobocznych uliczkach.

  73. Rosyjska Ruletka

   No co jak co ale koleś przyjechał remontować park wygląda na jakiegoś nadzorce a jechał z przyczepą w której były pewnie jakieś plany budowy. A musiał jakoś tam dojechać więc tak naprawdę prawdziwym chamem przeszkadzającym w pracy jest autor nagrania

  74. PanCeglak

   Niezły kretyn z kamerą.

  75. bilisha coli

   Jestem kompletnie zszokowany tym co widzę. Masakra. Gratuluję wytrwałości i konsekwencji.

  76. Le Ny

   Z całym szacunkiem dla nagrywającego ale nie musicie szukać afery na siłę. Widać że gościu jedzie na budowę. Fakt jego zachowanie tragiczne. Mógł zadzwonić na police i wtedy to Ty byś się tłumaczył z utrudniania ruchu oraz tak naprawdę z niepotrzebnego ich wzywania. Na szczęście dla Ciebie trafiłeś na wariata który zachował się jak się zachował

   1. bilisha coli

    Cytat: auto-świat.

  77. Mojeimie Mojenazwisko

   Kierowca w jednym ma rację - "poszedłbyś do pracy, brudasie".

  78. The3dwa1

   Nagrywający taki idiota aż miło popatrzeć.

   1. Pawel T

    Owszem , jak się przyczepi to jak komar upierdliwy i wyssa do końca , ludzie maja roboty to nie kuxwa przypierdoli... się taki bo niema co robić ani auta , ani zapewne baby bo żadna by z Takim chłopem nie wyrobiła , i czepia się konfident cholerny , może kretyn by pomyślał ze jak facet tam ma się znaleść musi jakość dojechać , inna sprawa ludzie maja różne zmartwienia to nie jeszcze taki pajac przypiepszy , w ryj dać tylko .

  79. Andrzej Rzym

   Matol, aktywista szukający sensacji się znalazł. Pieszy powinen dostać mandat za spowodowanie zagrożenia w ruchu. Zaszedłby na bok i korona mu z głowy nie spadła...... Ale lepiej zrobić rikord wideło i zostać gwiazda YT

  80. Paweł Paweł

   To jednak prawda, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu i jeszcze kliku innych patologii ...........

  81. Lukasz Jaroch

   Pajace z was i tyle. Koleś jechał zawieźć przyczepke a nagrywający pajac jest nikim więc nikt mu pokazywać uprawnienia nie musiał. Zwykły pajac i tyle

  82. Mike Porecki

   Onet napisał... zajrzałem... fajny kanał ale oryginalny Stop Cham z Rosji to to nie jest. Rady na przyszłość, a) mniej pyskówek więcej czekania wzywania policji i b) więcej dobierania miejsc, Rosjanie czy w Moskwie czy w Petersburgu dobierają takie gdzie wiedzą że zakaz i kierowca to cham, a jak trafią na firmę ze zleceniem to albo nie postują, albo tak, ale to 1/1000 aut, a tu miejski park, firma której miasto zleciło usługę i owszem, kierowca "cham", ale... cóż, nawet Onet napisał że filmujący "szeryf" i taka prawda, bo wyszło trochę jak w znanej piosence Pidżamy Porno "młodzi policjanci młodzi kibicie, kretyni kontra kretyni", obie osoby się zachowały chamsko, kierowca bardziej, ale pieszy też jak debil, bo Yaris z przyczepą nie jedzie po miejskim parku dla zabawy.

   1. donlevy1978

    A kto jeździ samochodem dla zabawy? Każdy ma jakiś powód. Zarządca terenu nie wydzielił oddzielnego dojazdu do budowy. Puścił pieszych, samochody ciężarowe, dostawcze między ludźmi a ten cieć z ochrony nawet nie miał zezwolenia. W krajach dawnego bloku wschodniego tak jak Polska, najpierw musi dojść do tragedii, żeby się przekonać, że można to zorganizować w cywilizowany sposób.

  83. Majkel King

   Zafajdaniec w krawacie 🤮

   1. Godecja798

    @Majkel King Ja idąc wąskim chodnikiem obok torów tramwajowych a dokładnie na przystanku od rowerzystki dostałam pięścią w plecy bo miała za ciasno a drugi raz na szerokim chodniku też zostałam uderzona przez rowerzystkę chociaż byłam sama ,pewnie dlatego że mnie tam nie powinno być Nie można czuć się bezpiecznie nawet na chodniku bo samochoady się wpychają rowerzyści pędzą elektryczne pojazdy zwane hulajnogami Znam takie snoby że kilkadziesiąt metrów nie przejdą tylko muszą to swoje dupsko podwieźć pod same drzwi

   2. Majkel King

    @huttio srreu a od kiedy to się jeździ samochodem po chodniku, alejce ?? Bardzo dobrze , takie patologie trzeba pokazywać . Piesi i rowerzyści też mają swoje za uszami ale chamstwo trzeba tępić wszelkimi sposobami , niedługo to do marketu taki wjedzie bo mu się należy

   3. huttio srreu

    Najgorsze jest to że dzisiaj każdy jest policjantem, człowiek się stara jak może, ale taka pi*** stanie na drodze i wyciąga telefon

  84. Zbieciu07

   Czy w przypadku kiedy ktoś łamie przepisy ruchu drogowego, upoważnia to przechodniów do uderzania pięścią w samochód?

   1. donlevy1978

    @Zbieciu07 Łatwo się mówi komentując z kanapy.

   2. Zbieciu07

    @donlevy1978 Według mnie są lepsze metody na ratowanie swojego zdrowia czy życia niż uderzanie pięścią w karoserię.

   3. donlevy1978

    Co tu mają przepisy ruchu drogowego? Kierowca próbuje potrącić pieszego w parku.

  85. gegniety

   Jak nagrałeś i masz podstawy do zgłoszenia naruszenia prawa to zgłoś takie nagranie na Policji. NIe jesteś osobą która egzekwuje prawo a jak masz takie ciągoty to zaciągnij się do tej formacji. W tej sytuacji stawiasz się w roli "Pana ja wiem lepiej" a tak naprawdę nic nie wiesz, poza swoimi podejrzeniami. Ten facet nie ma obowiązku CI się tłumaczyć i możesz tylko narobić problemów jemu a także innym osobom, które może akurat pilnie ciekały na jego przyjazd. Ogólnie bardzo negatywnie oceniam twoje zachowanie i mam nadzieję nie spotkać Ciebie ani osoby Twojego pokroju gdzieś na swojej drodze.

  86. zolty13

   Dla mnie to troche juz za bardzo szukanie sensacji... Owszem Pan nie mial zezwolenia, nie byl oznakowany (jego pozniejszego zachowania nie poddaje ocenie), ale dla mnie osoba ktora to krecila jest takim samym chamem jak ten Pan ochroniarz. To, ze ktoś sie ladnie wypowiada to nie znaczy ze nie zachowuje sie po chamsku. Tyle w temacie...

  87. Mariusz S

   Gosc z kamera tez swiety nie jest. Jak ktos robi remont w parku to musi tam jakos wjechac. Nauczyliscie sie ze wystarczy wyjac kamere i straszyc youtubem i myslicie ze kazdy bedzie tanczyl jak mu zagracie. Gosc z Yarisa bardzo chamski, powinien normalnie wyjasnic co robi i dlaczego jedzie przez park skoro juz mu ktos w pracy przeszkadza.

  88. Damian Krasinski

   A jak miał dojechać ? Autostrady tam nie widziałem...

  89. An Ks

   Następnym razem wykonawca wymusi na dzielnicy zamknięcie parku na czas remontu instalacji i nie będzie problemu. I wtedy będzie bezpiecznie.

   1. An Ks

    @donlevy1978 no to tak jak pisałem. Jeśli droga dojazdowa przecina park na pół to praktycznie uniemożliwia poruszanie się po parku. Jak wiadomo przez park bródnowski dużo ludzi przechodzi żeby zaoszczędzić drogi. W tej sytuacji ludzie musieliby chodzić na około nakładając drogi.

   2. donlevy1978

    Niech wygrodzi taśmami drogę dojazdową na budowę, nawet obok po trawie bo i tak trawa jest rozjeżdżona i nadaje się do rewitalizacji. Zarządca terenu chciał być ten dobry ale przestanie być dobry jak jakiś senior znajdzie się pod kołami cofającej ciężarówki.

  90. Milczar

   Dla mnie buractwo jednego i drugiego typa.

  91. MrMario1950

   Szeryf się znalazł....hahaha

  92. Guerilla

   Jak mówi cytowany przez TVN Warszawa Wojciech Rukat z firmy Ziel-Bud, mężczyzna z pomarańczowego Yarisa nie jest pracownikiem firmy budowlanej, lecz właścicielem firmy wynajętej do ochraniania miejsca budowy. Przyczepę dostarczał on na potrzeby swoich pracowników. Kierowca Yarisa miał mieć przepustkę upoważniającą do wjazdu na teren parku, jednak - jak (nie) widać na filmie - nie pokazał jej. Z drugiej strony, chyba wobec zwykłego przechodnia nie wcale musiał... Jak podkreśla Wojciech Rukat, właściciel firmy ochroniarskiej dostał od wykonawcy robót reprymendę. Finał sprawy dopiero poznamy, gdyż jej wyjaśnieniem zajmie się Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Cytat: auto-świat.

  93. gwynbleid s

   Ćwok z kamerą? Jak masz problem to dzwon na policję, a nie utrudniaj ludziom pracy.

  94. eliot405

   Pomimo przepustki kierowca arogancki i nieokrzesany. Aż zechciałoby się wrzucić mu coś pod koła tak by unieruchomić. Na szczęście autor zachował rozsądek i spokojnie próbował załatwić sprawę. Niestety są ludzie i ... (tu sobie dopowiedzcie sami) .

   1. donlevy1978

    Kierowca nie miał żadnej przepustki.

  95. mariutunio

   Krawacik, Toyotka i słoma wystająca z butów. Nowobogacki cwaniaczek. Mam nadzieję, że odpowie za to.

  96. Gaalo

   Bylo pognieść maske, bylby dowod potrącenia

  97. Robert Pracuch

   Zachowanie filmującego poniżej krytyki i jeszcze prowadzi kanał stop cham, jak sam z kulturą ma nie po drodze. Utrudnia ludziom pracę, bo sam pewnie żadnej nigdy nie miał. Zero szacunku do pracy i prywatnej własności(uderzanie w samochód). Mam nadzieję, że kosztami sądowymi zostanie obciążony.

  98. Piotr Maciej

   eh ale Wy polacy macie durną ceche. hejtujecie gościa który jest(był) w pracy (ponoc dostarczał camping dla pracownika ochrony). Gość daje prace, podatki też jakies płaci(które są coraz wyższe). Też w jakiś sposób przycznia sie żeby potem mógł ktoś korzystać z tego parku. A Wy prawie wszyscy jedziecie po nim bo oglądneliście tendencyjny materiał. Jest różnica jakby jechał ktoś tym parkiem komu by sie śpieszyło i wykorzystał park jako skrót, lub żeby ominąc korek, ale gość który przecież musi sie dostać z campingiem to co innego!! przecież nie spakuje campingu do plecaka!! Naprawde ludzie myślcie wiecej bo z tym jest dramat. A autor filmu robi dobrą robote na codzien ale w tym wypadku po prostu sie "przypierdzielił" zupełnie niepotrzebnie. Ludzie używajcie mózgów zgodnie z ich przeznaczeniem!!

  99. GamersPit

   Najgorsze jest to że dzisiaj każdy jest policjantem, człowiek się stara jak może, ale taka pi*** stanie na drodze i wyciąga telefon

  100. jaroslaw es

   mamlasy kreca filmiki , takie stop chamy bija kase za nich na jutubie a gawiedz sie podnieca