Kanał o historii od historyka. Kocham starocie, interesuje mnie wszystko co podejdzie pod rękę, dlatego poruszam szerokie spectrum tematów. Jeśli interesują cie stare samochody, rzeczy po martwych ludziach, wątpliwej prominencji broń, trefne fanty i niesamowite historie z przed wielu dekad, to nie tylko oglądaj - naśladuj i ciesz się przygodą!

Na prośby widzów dodaje kontakt -
Mój fanpage: facebook.com/IrytujacyHistoryk/
Patronite: patronite.pl/IrytujacyHistoryk
Mail: [email protected]

 • 30
 • 52 961 032

Komentarze

 1. Siepacz

  Najzabawniejsze jest to że najbardziej ucierpieli Niemcy którzy zostali podbici przez mitycznych Nazistów. Później wyzwolili ich Amerykanie

 2. Steoretyp

  Dziękuję

 3. Tomasz Sarzyński

  Dziękuję za ten materiał i mam nadzieję, że trafi do jak największej liczby widzów. Kiedy dawno temu przeczytałem opowiadania Tadeusza Borowskiego, zorientowałem się, że nie mam pojęcia, co bym zrobił, jak bym się zachowywał, gdybym trafił do obozu. Tę świadomość umocniła lektura wspomnień Herlinga-Grudzińskiego. A co zrobiłbym jako Żyd w tamtych strasznych latach? Czy gdybym miał okazję zostać członkiem OD i przedłużyć swoje życie kosztem innych, oparłbym się? Szczerze wątpię... Dzięki Bogu, nie muszę dokonywać takich wyborów. Żal mi tych, którzy musieli.

 4. Daniel Zukowski

  Fantastyczny materiał o trudnym i bolesnym temacie. dziękuję.

 5. Piotr Stowski

  I to jest piękne w tym Narodzie żebym tak na codzień pomagali sobie wzajemnie Gratuluje Incjatywy i Pozdrawiam Nadajesz sie do Gospodarowania

 6. bmochniej

  Właśnie za takie filmy szczególnie cenię Twój kanał. Po pierwsze nie unikasz trudnych tematów, po drugie rzetelnie, z dystansem i obiektywnie o nich opowiadasz.

 7. Vojak

  Super dziękuję !

 8. Sonne30 Poland

  jak ty to robisz ze chudniesz w oczach ?

 9. Schwarze Baron

  Ta z lwp i przedwojenna najładniejsze

 10. Mateusz Krawczyk

  ja pochodze z będzina i tak to odznaka którą nosiła policja żydowska w getcie będzińsko -sosnowieckim zlikwidowanym w listopadzie 1943 roku

 11. Ja mówię prawdę wam

  Odnoszę wrażenie, że w teraźniejszości nasz polski społeczny worek też robi się coraz bardziej ciasny i nie wygodny. Obecny rząd zaciska nam sznur 😣😡 Taka różnica, że nikt do nikogo nie strzela i nie pali. Nigdy nie jest za późno żeby rozliczyć zbrodniarzy, ale rząd ma to głęboko gdzieś bo dla nich najważniejsze jest liczenie hajsu.

 12. Wojciech M

  Nie chce się podlizywać @IrytujacyHistoryk. Ale masz zupełna rację, cały czas jest spór o to kto winien itp. Kto był gorszy. Ale tak naprawdę nie możemy do końca mówić o tamtej sytuacji i sądzić nie wiadomo jak, bo tak naprawdę nie wiem jak my byśmy postąpili. Nikt z nas nie wie co to jest prawdziwy głód, że który może być zalążkiem zrodzenia się w nas demona. Ludzie chcieli przetrwać zachowywali się okropnie. Wiem... Musowo pamiętać o tych bohaterach czy o nie bohaterach( nie są idealnym przykładem honoru i braterstwa). Dziwi mnie tylko ze Polacy i Żydzi wycierpieli okres bardzo krwawo. I wspólne cierpienie nie połączyło naszych relacji. Wstyd

 13. sylwester kuzma

  super material. film o powstaniu warszawskim,ale cala prawda. dlaczego tych mlodych ludzi skazano na smierc i dlaczego nikt nie odpowiedzial za to. pozdrawiam

 14. Mi Ko

  Trudny temat przedstawiony w sposób odważny, a jednocześnie wyważony i obiektywny. Irytujący, przesyłam wyrazy szacunku. Tak trzymaj.

 15. Michał Bałut

  W tym całym medialnym szlamie potrzebujemy taki głos rozsądku jak Ty. Rób dalej to co robisz, bo jesteś potrzebny nam wszystkim, choć nie wszyscy to docenią.

 16. radix666

  Rewelacyjny materiał! Dzięki!

 17. Zbigniew Sakowski

  Chylę głowę przed wrażliwością i jakże obiektywnym przedstawieniem bardzo wrażliwego tematu. Zastanawiam się, kiedy ci ktoś przyzna jakąś nagrodę. Pozdrawiam

 18. Przemysław Wojciechowski

  Irytujący Historyk przyznaje, że raz po raz udaje ci się udowodnić, że po prostu mądry z ciebie koleś. Szkoda, że dzisiaj to taka rzadkość.

 19. Bartosz

  Dzięki za wyważony materiał. Nareszcie w tej kalafonii nacjonalistycznych teorii głos rozsądku

 20. Stanisław Szewczak

  Może film o granatowej policji?

 21. NiePrzeklinaj

  Ten film autentycznie mógłby być pokazywany młodzieży na lekcjach historii, 20 minut pełnego obiektywizmu!

 22. Jakub Bińkiewicz

  Jak zwykle świetny materiał🙂. Jest szansa na materiał o Policji Państwowej w czasie września 1939

 23. Commisar Michael

  Ilu ludzi tyle pomysłów na życie i decyzji. I narodowość tutaj nie ma znaczenia

 24. Ziutas 44

  Otworzył mi Pan oczy na postrzeganie historii

 25. Roman Knet

  bardzo na czasie

 26. товарищ Камров

  ekipa friza ma 1,82 mln subskrybcji, co robi : koszulki, spodnie, czapki Itp. Irytujący Historyk ma 210k subskrybcji, co robi : muzeum pozdrawiam

 27. drTERRRORRR

  Swietny material. Czekam na debili,ktorzy zaczna kwiczec: "Antysemityzm!"

 28. Lubomir Petrów-Pahuta

  Urodził się tuż przed wojną. Był zbyt młody by brać w niej udział. A jednak pewnie dzięki matce i przypominaniu o "bohaterskim" ojcu wykluł się w nim faszysta. Potem trafił na podatny grunt "niezauważania" problemu i zaczął realizować "brunatne sny o potędze". Czy to się kiedyś skończy. Samoistnie czy jednak trzeba temu pomóc.

 29. Andrzej Sati

  Akurat bardzo na czasie materiał. Rząd polski nakazał niezaszczepionym noszenie opasek. Co dalej getto?

 30. Pan M

  Po przesłuchaniu ok dwóch minut można śmiało stwierdzić że ten naród to taka k**" pójdzie za tym z kim będzie jej lepiej

 31. Guy Mickey

  Napisałem kulturalny post, ale nieprzychylny Żydom - w kwestii 447 - i już zdjęty. Piękna cenzura - jak za czasów Hansa Franka.

 32. michał T

  Bardzo dobry materiał, dzięki.

 33. Łukasz Ł

  a co z planami Kasyn w Gettcie? świetna analiza!

 34. Vectoren

  Zapalniczki niezawodnej powiadasz Zippo?

 35. Mick Jagger

  Czy materiały będą gdzieś w formie podcastu? Plus przydało by się niestety lepsze audio… natomiast w formie merytorycznej to klasa światowa!!!

 36. WojekTHC

  Antifa łowcy hiva xD

 37. vigi Gejmer

  My nie próbujemy sie licytować. My jestesmy oskarzani nawet nie o bierność a wrecz o przestepstwo 'holocaustu" w stopniu wiekszym niz Niemcy przez narod izraelski teraz. Nagle okazuje sie, ze to my jestesmy sprawcami.

 38. WojekTHC

  Fajny materiał choć trochę za dużo tu wybielania "narodu wybranego" z ich grzechów wobec współrodaków.

 39. WojekTHC

  Teraz wiem skąd taka reprezentacja Żydów w UB i strukturach aparatu represji komunistycznego tworu

 40. vigi Gejmer

  Jacek Zweifler - a jaka jest Twoja opinia na temat opinii o Polsce przedstawianych przez srodowiska zydowskie w Polsce i za granicą?

 41. vigi Gejmer

  Polecam ksiazke "Rowerem przez Ii Rp. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma". Jest tam tez duzo uwag autora ( Anglika) na srodowisko zydowskie w Polsce.

 42. gaider

  gdzie kupic to pierwsze

 43. Szymon Dyk

  Jeden z lepszych twoich filmów, powinien być bardziej upowszechniony aby podtrzymywać świadomość u obu poszkodowanych stron tego co się wtedy z Nami stało...

 44. Damian Petela

  Ale po co o tym mowic. To niedobra jest.

 45. Tomasz Wójcik

  Wybacz, ale w tej sytuacji nie mogę być bezstronny! Brat mojego dziadka Wincentego Sukiennika, Józef Sukiennik chronił Żyda, który się ukrywał w jego "piwnicy" (takiej półziemianki zlokalizowanej w obejściu, gdzie składowano kartofle, kiszoną kapustę i temu podobne). Za zgodą i przy wsparciu mojego dziadka dodam. Oczywiście, Józef nie pytał o nazwisko, ale imię Mojsze nie jest ani polskie, ani niemieckie, więc... Ów człowiek po kilku dniach zniknął. No i teraz jakiś minister z Izraela zarzuca mi jako Polakowi, że jestem "z urodzenia" antysemitą, a moi przodkowie to zapewne byli szmalcownicy i ochoczo brali udział w holokauście. I mnie to obraża! Mocno obraża. A tak a propos, drugi mój dziadek, inwalida wojenny (z Wojny Polsko_ Sowieckiej) Stanisław Wójcik był mocno powiązany z BCh i z AK (choć nie ma śladu by był w strukturach) i zgodnie z relacją babci osłaniał ucieczkę chłopaków z "Kedywu" po tym jak z rozkazu dowództwa zastrzelili oni niejakiego Cebulę - kapusia i szmalcownika wysługującego się okupantowi. Ergo także przyczyniał się do ratowania Żydów. Nota bene, Stanisław był w PPS-ie, Józef zaś do końca życia pozostał zwolennikiem ND-ecji. A obaj byli zdecydowanymi antysemitami.

 46. Mateusz Gramza

  Czy przypadkiem słowo "żydowska" w tytule nie należy pisać małą literą?

 47. MTG Skład

  Muszę powiedzieć irytujący że jest to jeden z twoich najlepszych filmów mi pozostaje tylko za niego podziękować

 48. Mariposa

  Trudno jest ocenić czyjeś postępowanie w takiej sytuacji. Gdyby ktoś to robił dla kasyy, czy miał innetego typu korzyści, wtedy można było używać najgorszych określeń (chociaż ja sama bym pewnie nie używała), ale tutaj motywacją było ratowanie własnego życia. Nie możemy sobie nawet wyobrazić, jak to jest znaleźć się w takiej sytuacji, a co dopiero oceniać moralność tych ludzi, zwłaszcza, że każdy jest inny, inaczej myśli, inaczej reaguje na różne sytuacje, ma inny próg wytrzymałości i tak dalej. A przynajmniej ja nie potrafię ocenić ich postępowania. Cieszę się, że na tym kanale niema narracji "Polacy dobrzy - reszta zła".

 49. Mikołaj

  Dobrze opisane zjawisko licytacji w kategorii świętość/sukinsyństwo.

 50. Michal Jaskowski

  Cześć. Bardzo Ci dziękuję zwłaszcza za podkreślenie tego, kto jest sprawcą tego niewyobrażalnego nieszczęścia. Bardzo ciekawy i ważny materiał. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

 51. Lepiej Teraz

  Dobry materiał. Bałem się że znowu kolejny słuszny patriotycznie kanał opowiada o tym jak Żydzi praktycznie sami się okradali, głodzili, wydawali Niemcom i gazowali, podczas gdy każdy Polak siedział w partyzantce i był odważny jak Pilecki. Polska granatowa policja otaczała getta podczas pacyfikacji i mordów dla bezpieczeństwa ich mieszkańców, a polscy szmalcownicy plinowali, by nikt nie błąkał się bez pozwolenia po aryjskiej stronie.

 52. Maciej

  Film dający wiele do myślenia, ludziom myślącym...

 53. Bugatti One

  2:46 co?

 54. Hubert Majdan

  U mnie cały czas jest żuk w OSP

 55. Mirosław Łącki

  Mistrzostwo świata Panie Jakubie. Nie sądziłem, że ktoś w tak młodym wieku może powiedzieć tyle mądrych słów, szacunek. Pozdrowienia z Gliwic ode mnie i od Pana największej fanki - mojej żony.

 56. Al-Khrojna

  nie myślałem o tym w ten sposób, dzięki

 57. unfraterned Jack Bow demolishing Club

  O Synchemie Spirze był chyba materiał p. Łukasza na History Hiking o gettcie krakowskim.

 58. kapa510 pl

  jak nie zdmucha tego wiatr jak ty to zdmuchnełeś ustami

 59. Jurek Bajan

  Tak, panie Jakubie- krzywda zadana przez wroga boli mniej niż ta sama krzywda zadana przez swoich. Tak było kiedyś i tak jest dzisiaj (JEST DZISIAJ!).

 60. Jurek Bajan

  Jak mówi Putin- historia to polityka robiona wstecz.

 61. unfraterned Jack Bow demolishing Club

  A coś Pan powie o Lublinlandzie (żydowskiej diasporze państwa polskiego założonego przez komunistów)?

 62. joyce120564

  Muszkiet nie przeładujesz historyku.

 63. Alfart Alfart

  Materiał bardzo ciekawy. Mam jednak kilka uwag, a najważniejsza z nich dotyczy uogólnienia dotyczącego Policji Granatowej. Uważam za niesprawiedliwe i nieuprawnione wrzucanie Granatowych do worka z napisem "szczury". Pominę, że przedwojenni policjanci państwowi mieli obowiązek zgłaszania się do służby w "polskiej policji", a w przypadku jego niedopełnienia groziła im nawet kara śmierci. Zwrócę jednak uwagę na fakt, iż ogromna większość z funkcjonariuszy granatowej policji była jednocześnie żołnierzami podziemia polskiego. Często sami funkcjonariusze granatowi wykonywali wyroki śmierci w tym na tych policjantach którzy okazywali się być ludzkimi świniami. Polecam szczególnej atencji sprawę komendanta "policji polskiej" i jego zastępcy z Krakowa, którzy za działalność konspiracyjną zostali rozstrzelani prze Niemców, co znamienne, na terenie obozu KL Płaszów. A to tylko jeden z wielu, wielu przykładów z Warszawy, Krakowa i wielu innych miast i wsi współczesnej Polski. Pozdrawiam Artur

  1. peredryk gamoń

   "Zwrócę jednak uwagę na fakt, iż ogromna większość z funkcjonariuszy granatowej policji była jednocześnie żołnierzami podziemia polskiego. " No i? Wielu z nich nie rpzeszkadząło to jednocześnie wysługiwać się Niemcom podczas mordowanai Żydów. Ba, znany jest przypadek człowieka, który był granatowym policjantem, zasłużonym żołnierzem AK, entuzjastycznym mordercą Żydów... i jednocześnie TEN SAM człowiek ukrywał w swoim domu żydowską rodzinę, ryzykująć smierć, nie dla zysku, a z sympatii. Bo ich lubił i twierdził, że "nie są jak inni Żydzi".

 64. Marek Po

  fajnie powiedziane, temat ekstremalnie trudny. Najlepszy materiał na kanale 😎

 65. Mruczek123

  Oglądam Twoje filmy z zaciekawieniem, ponieważ jesteś zawsze dobrze przygotowany i wiesz o czym mówisz. Ten film lokuje Ciebie na szczycie obiektywnych komentatorów wydarzeń z historii naszego narodu i narodu żydowskiego. Mimo młodego wieku, masz szerokie rozeznanie w mentalności społeczeństw żyjących wtedy pod terrorem okupanta. Doskonale rozpoznajesz taktykę ówczesnych grabieżców zmierzającą do kolejnego unicestwienia narodów żyjących obok siebie i na tej samej ziemi przez wieki. Przedstawiasz mentalność człowieka zagrożonego utratą życia w każdym momencie. Fantastyczny film! Rozsyłam linki do wszystkich znajomych w rodzinie i poza nią. Gratuluję wiedzy i obiektywizmu. Antysemitom, których nie brakuje u nas, opadnie szczena. Ale i tak nie sprawisz niestety, że zmienią stosunek do tego zagadnienia.

 66. Tomasz Ziober

  Kiedy termin "aryjski" oznaczał "niemiecki" a kiedy "nieżydowski"?

 67. Marek Antoni

  Głównym problemem w badaniu, oraz ocenie historii, jest jej wielka istotność w realizacji politycznych celów elit. Niestety, ale wina za całe zło świata zawsze zostanie zrzucona na tego, kto jest niezdolny do obrony. To nie jest kwestia jedynie drugiej wojny, przepisywanie historii miało miejsce od zawsze, tak aby pomagała ona w osiąganiu zamierzonych korzyści przez ludzi, którzy te korzyści cenili bardziej niż prawdę.

 68. Sebastian Bachan

  komentarz dla twórcy filmu + lajk ku chwale i na pohybel algorytmom youtuba,niech Ci wirtualny stwórca w subach wynagrodzi.

 69. Sebastian Juchnowski

  Na początku to Volcańskie powitanie - Live long and prosper ?? ;)

 70. Michał Michał

  To musiała być słodka władza, nad życiem, nad śmiercią tu i teraz.

 71. Student Zielonogórskiego

  Bardzo mocny film, pozdrawiam

 72. Pampuchowy Sen

  irytujący - zobaczycie co się będzie działo w komentarzach Tymczasem w komentarzach - porządek i kultura

 73. Marcel Matuszak

  Może teraz, jeśli zdobędziesz za jakiś czas materiały, udałoby Ci się nakręcić film o granatowych policjantach, którzy współpracowali z AK?

 74. Lukasz K

  Dziękuję Ci! To, co robisz to najmądrzejsze spojrzenie na historię i geopolitykę w polskim internecie.

 75. Przemek Janicki

  Odważne.